Svatojakubská poutní cesta - Weinviertel
Drasenhofen - Poysdorf zpět

Z Drasenhofenu do Poysdorfu vás tato etapa povede kolem malebných vinic a přes nádherné sklepní uličky do vinařského městečka Poysdorf.
Výchozím bodem cesty je Drasenhofen v severním Weinviertelu. Přímo u městského úřadu stojí informační tabule a v informační kanceláři v obecního úřadu dostanete nejdůležitější informace. Ve farním kostele sv. Víta můžete také dostat první razítko do poutního pasu.
Cesta na Falkenstein
Asi po 4 km se dostanete ke kostelu v obci Kleinschweinbarth. Trasa pokračuje přes křížovou horu ve Stützenhofenu a přes Dürnberg. Cesta vede okolo vinic směrem na Falkenstein. Tento úsek vede po vinařské stezce Falkenstein a informační tabule Vám přiblíží historii vína ve Weinviertelu. Můžete si udělat krátkou odbočku na Kreuzberg, který se nachází přímo na cestě. Vedle kamenných soch ze 17. století a kaple je zde nádherný výhled na zvlněnou krajinu Weinviertelu, malebné vinice, ale také na vinařskou obec Falkenstein. Nad městem trůní na vápencové skále zřícenina hradu z 11. století. Lurdská jeskyně s pramenem vody je ideální pro odpočinek před cestou k prvnímu kostelu sv. Jakuba na trase.
Vinařskými uličkami a lesy
Přes vinařskou uličku opusťte vesnici a vydejte se na cestu lesem směrem na Poysdorf. Stinný les a vůně dřeva a stromů vás zavedou do zcela jiné krajiny a dokreslí rozmanitost Weinviertelu. Kromě orientace pomocí obvyklého značení cesty sv. Jakuba je také doporučeno držet se červeno-bíločervených značek. Jakmile skončí lesní cesta, budete opět obklopeni vinicemi a budete pokračovat do vinařského města Poysdorf.
Po zakončení putování u vína a přenocování v jednom z místních hostinců, můžete začít druhý den další etapu cesty.

Etapy v poutní trase

Kirchberg am Wagram
Krems an der Donau

Poutní trasa

Svatojakubská poutní cesta Jakobsweg Weinviertel dlouhá 153 km vede z obce Drasenhofen do Kremže. Cesta byla otevřena v roce 2010 a je součástí mezinárodního poutnického hnutí.
Poutní trasa vede z Drasenhofenu do vinařského města Poysdorf. Nejvyšším místem je pahorek Buschberg – nejvyšší vrchol Weinviertelu. Cesta nabízí nádherný pohled na horu Michelberg a výhled na úrodnou vinařskou krajinu si můžete vychutnat v areálu vinotéky v Kirchbergu. Blízkost obce Krems přináší první pocity štěstí, protože první část trasy je po šestidenním putování zdolána. Zde je také napojení na Svatojakubskou cestu Göttweig-Melk.