Ludgeřovice, kostel sv. Mikuláše / OTEVŘENÉ CHRÁMY zpět

Stavba Kostela sv. Mikuláše v Ludgeřovicích probíhala od 25. června 1906 do 18. listopadu 1907 v novogotickém slohu podle plánů benešovského stavitele a projektanta Josefa Holusche. Patří do skupiny staveb představujících tzv. slezskou architekturu. Kostel dostal kvalitní fasádu z tvrdých, několikrát vypálených, spárovaných cihel bez omítky - tzv. režné zdivo. Interiér kostela byl zařizován postupně. V roce 1909 byl instalován hlavní oltář sv. Mikuláše a dva boční oltáře. Návštěvníci mohou obdivovat bohatou výzdobu malbami na stěnách interiéru a také mramorovou kazatelnu a křtitelnici. Kostel byl vysvěcen 18. listopadu 1907 olomouckým světícím biskupem Thdr. Karlem Wisnarem.

Otvírací doba v rámci projektu OTEVŘENÉ CHRÁMY 2023: 1. 5. - 30. 10.
Přítomnost průvodce po celou otvírací dobu.
sobota: 10:00-17:00
neděle: 11:00-18:00