Dyje, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého

Barokní kostel zasvěcený sv. Janu Nepomuckému stojí uprostřed obce Dyje. Kostel pocházející z roku 1775 patřil pod správu nedalekého louckého kláštera. Po zrušení kláštera roku 1784 začal kostel v Dyji chátrat. Opravy nebyly nikdy kompletní a prakticky dodnes probíhají práce na záchranu a obnovení poutního kostela. Jednolodní budova kostela má odsazené půlkruhové kněžiště a nad západním průčelím se vchodem se tyčí hranolová věž. Téměř původní interiér kostela je bohatě vyzdoben nástěnnými malbami s náměty Trojjediného Boha, Vtělení Páně, Zbičovaného Spasitele a Boží církve. Na hlavním oltáři je umístěna uctívaná socha Zbičovaného Spasitele u sloupu, ke které v minulosti přicházeli poutníci z blízka i z dalekého okolí.

Železniční stanice

600 m