Svatojakubská poutní cesta - Weinviertel
Kirchberg am Wagram – Krems an der Donau zpět

Z Kirchbergu am Wagram do Krems an der Donau
Šestá a poslední etapa Svatojakubské cesty vás zavede z Kirchbergu do Krems. Na této poslední etapě leží dva kostely sv. Jakuba, které vás zavedou do známé oblasti Wachau.
V Kirchbergu am Wagram začíná poslední etapa cesty. Turistické boty musí být pevně zavázány a lahve na pití je třeba naplnit. V poslední den putování může začít radostné očekávání příchodu do cílového místa pouti.
Ke kostelům sv. Jakuba
Cestu začněte v Kirchberg am Wagram, putujte do Engelmannsbrunn a dostanete se ke kostelu sv. Josefa, který je obklopen poli a vinicemi. Pokračujte do Fels am Wagram. Naproti kostelu je odpočívadlo, nabízející možnost krátké zastávky. Projdete okolo sochy sv. Jana Nepomuckého, která je známá svým plechovým slunečníkem, pokračujete vesnicí směrem na Feuersbrunn. Potom se dostanete do Etdsdorfu, kde se můžete navštívit třetí kostel sv. Jakuba této cesty. Pokračujte pěšinou krásnou přírodou, až se dostanete do Brunn im Felde. Zde se nachází čtvrtý a poslední kostel sv. Jakuba na Svatojakubské cestě Weinviertel.
Putování oblastí Wachau k cílovému špitálnímu kostelu v Krems
Cesta pokračuje do Gedersdorfu. Z Gedersdorfu, brány do Wachau, pokračuje poslední část etapy vzhůru k vinicím. Na cestě do Krems vás bude doprovázet panorma Göttweigu. Putujte kolem vinařství Lenz Moser do Krems. V centru města Krems a na rušné pěší zóně najdete špitální kostel - cíl Svatojakubské cesty Weinviertel.
Poutní cesta končí po šestidenní pouti v Krems. Pro ty, kteří si přejí v pouti pokračovat, je zde napojení na Svatojakubskou cestu Göttweig-Melk. Do Santiaga de Compostela je to asi 3 150 km.

Etapy v poutní trase

Kirchberg am Wagram
Krems an der Donau

Poutní trasa

Svatojakubská poutní cesta Jakobsweg Weinviertel dlouhá 153 km vede z obce Drasenhofen do Kremže. Cesta byla otevřena v roce 2010 a je součástí mezinárodního poutnického hnutí.
Poutní trasa vede z Drasenhofenu do vinařského města Poysdorf. Nejvyšším místem je pahorek Buschberg – nejvyšší vrchol Weinviertelu. Cesta nabízí nádherný pohled na horu Michelberg a výhled na úrodnou vinařskou krajinu si můžete vychutnat v areálu vinotéky v Kirchbergu. Blízkost obce Krems přináší první pocity štěstí, protože první část trasy je po šestidenním putování zdolána. Zde je také napojení na Svatojakubskou cestu Göttweig-Melk.