Poutní trasa Vranov - Velehrad
Vranov – Křtiny zpět

Výchozím bodem etapy je kostel Narození Panny Marie ve Vranově, který patří k nejvýznamnějším poutním místům na Moravě. V blízkosti kostela se trasa napojuje na žlutou turistickou stezku, která vede zalesněným územím až do Adamova. Zde trasa vede přes řeku Svitavu k rozcestníku a pokračuje po modré turistické stezce. Tento úsek vede malebným Josefským údolím, které představuje dlouhý krasový kaňon. Nachází se zde několik jeskyní, z nichž nejvýznamnější je jeskyně Jáchymka, Býčí skála a Kostelík. Trasa vede přes obec Habrůvka. Modrá turistická značka vede až k poutnímu kostelu Jména Panny Marie, který je cílem první etapy.

Etapy v poutní trase

Hora sv. Klimenta
Velehrad

Poutní trasa

Poutní trasa propojuje významná poutní místa Jižní Moravy – Vranov u Brna a Velehrad. Celková délka trasy je 109 km. Trasa je rozdělena do 6 etap.

Zveme Vás!
Nejbližší místa