Ostrava-Slezská Ostrava, kostel sv. Josefa / OTEVŘENÉ CHRÁMY zpět

Kostel sv. Josefa, jehož spolupratronkou je Panna Maria Karmelská, stojí v Ostravském městském obvodě Slezská Ostrava. Byl postaven v letech 1780 – 1783 na místě původního dřevěného kostela sv. Jiří. Jedná se o pozdně barokní stavbu ovlivněnou klasicismem. V r. 1913 musel být v důsledku poddolování uzavřen (klesl o 8 metrů). Proto v letech 1913-1928 probíhalo jeho zpevňování, na které bylo použito: železobetonový věnec, lana a železná kostra. Nově postavená věž byla rovněž ze železa, avšak kvůli vzhledu byla obezděna dutými cihlami. Použitá technologie záchrany činí z kostela technickou zvláštnost. Věřícím byl kostel vrácen k užívání v r. 1929.

Otvírací doba v rámci projektu OTEVŘENÉ CHRÁMY 2023: 1. 5. - 30. 10.
Přítomnost průvodce po celou otvírací dobu.
sobota: 11:00-16:00