Studnice, fara č.p.2 Církevní turistika

Celý objekt 5 Ložnic 5 Jednolůžek 4 Dvoulůžek 0 Přistýlek 12 Matrací

Informace o objektu

Studnice jsou menší obec na rozhraní Moravského krasu a Drahanské vrchoviny jako výborný výchozí bod pro výlety do této unikátní krajiny protkané jeskyněmi, cyklostezkami, lesy, rybníky i kulturními památkami.

Budova fary typu "okál" ze 70 let 20.st. 2 patrová. Lze ji využít pro ubytování až 35 dospělých osob. Ve druhém patře jsou 2 větší místnosti; v první s jednou dvoupostelí, druhá s matracemi pro 6 (od června 12) lidí a WC s koupelnou. V prvním patře jsou 3 pokoje, kuchyně, jídelna do 25 dětí s dvěma gauči pro kuchařky a WC s koupelnou. V jednom pokoji jsou 2 postele, v dalším rozkládací gauč, patrová dvoupostel a dalších 6 matrací, ve třetím dvě patrové dvoupostele. Ostatní spí na přivezených karimatkách. Mimo přízemí a kuchyně jsou koberce; je třeba na to brát ohled hlavně v jídelně v patře.
Další kuchyně je v přízemí, kde je též rozšířený sálek s krbovými kamny, jinak se v objektu topí plynem. Dolní kuchyni je dobré využít hlavně v létě, pokud je účastníků nad 30, a je možno mít jídelnu na dvoře. V přízemí je dále sprcha s WC.
V přízemí je možno být za sucha v botech. Do patra jen ve vlastních přezůvkách. Nicméně je dobré využít botník, který je již v prostoru hned za vstupem.
Vícepokojový styl fary je vhodný u táborů dětí pro ubytování po skupinách či pro skupiny rodin.
Fara má též středně velkou zahradu s několika ovocnými stromy a malým krytým posezením Je vhodným prostorem na hry i táborák. Případně pro psa; v objektu ne.
Hned vedle zahrady je obecní oplocené hřiště s umělým povrchem pro míčové hry. Zapůjčení nutno domluvit na OÚ.

Pokud nemůže uvést ubytované duchovní správce farnosti, tak má klíče a uvede mladá paní sousedka z č.3. Podobně může faru převzít včetně úhrady za pobyt plus případné náhrady za škody. S ní lze domluvit i odběr zbytků z jídla.

Typ objektu

Zima

Běžkařské tratě

Informace k ceně

Platí se 120Kč na osobu a noc. Při ubytování méně než 10 lidí se cena zvyšuje na 140Kč. Nad 30 pak jen 110Kč. V ceně jsou již zahrnuty všechny poplatky včetně energií. Děti do 2 let zdarma. Cena platí pro rok 2024.

Dostupné jednotky v objektu

ložnice

dvoulůžka: 4, jednolůžka: 5, matrace: 12, Lůžkoviny/spacák s sebou, Kuchyňský kout, Sporák, Samostatná trouba, Lednička, Nádobí, WC + koupelna, Vana, Ručníky s sebou, ...

Fotogalerie

Studnice, fara č.p.2 - kuchyně 1.patro Studnice, fara č.p.2 - kuchyně přízemí Studnice, fara č.p.2 - menší pokoj 2.patro Studnice, fara č.p.2 - větší pokoj 2.patro Studnice, fara č.p.2 - pokojík 1.patro Studnice, fara č.p.2 - společ.místnost Studnice, fara č.p.2 - rozšíření společ.mistnosti Studnice, fara č.p.2 - toaleta 2.patro Studnice, fara č.p.2 - toaleta 1.patro Studnice, fara č.p.2 - toaleta se sprchou přízemí Studnice, fara č.p.2 - vstupní chodba přízemí Studnice, fara č.p.2 - Studnice č.p.2 Studnice, fara č.p.2 - pokoj 1.patro Studnice, fara č.p.2 - Nudle 1.patro

Kontakty

Adresa: studnice 2, 683 08 Kontaktní osoba: Radomír Šidleja Tel.: 731 626 515 E-mail: fastudnice@ado.cz GPS (Lng, Lat): 49.3752, 16.8799

RŠ bydlí v Krásensku - 6 km

Nejde jen o bydlení, ale i o zážitky!