Uherský Brod, klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie klášterní turistika

Kláštení kostel Panny Marie Nanebevzaté
Klášter byl založen r. 1262 králem Ondřejem II. nebo Přemyslem Otakarem II. byl vybudován při poutním chrámu Nanebevzetí Panny Marie z 11. století Zde byla uchovávána ikona Matky Boží, kterou získal král Ondřej II.od byzantského císaře. Nynější obraz Panny Marie, který je umístěný v klášterním kostele, je kopií původního obrazu, kterým je pravděpodobně obraz v Čenstochové. Klášter měl dost pohnutou historii.

Po r. 1990 dominikáni opět převzali do správy toto poutní místo a postupně mu vrátili jeho bývalou slávu. V r. 1997 byly zhotoveny nové korunky pro milostný obraz, které posvětil papež Jan Pavel II. a zároveň vydal bulu, kterou získává tento poutní chrám výsadu odpustků pro poutníky, kteří jej navštíví na 1. neděli v květnu.

Klášter dominikánů Uherský Brod
Mariánské nám. 61