Svatojakubská poutní cesta - Morava
Opava - Olomouc zpět

Trasa etapy Opava - Olomouc je vedena po cyklotrasách a značených turistických stezkách. Výchozím bodem etapy je poutní kostel sv. Vojtěcha v Opavě. Cesta směřuje do Hradce nad Moravicí, odtud vede údolím řeky Moravice až do Podhradí. Následuje úsek vedený členitou krajinou přes Budišov nad Budišovkou. Trasa přetíná u Domašova nad Bystřicí Přírodní park Údolí Bystřice. Zbývající převážně lesnatý úsek prochází obcí Jívová s poutním kostelem sv. Bartoloměje a zelená turistická značka vede až do cíle, kterým je poutní místo Svatý Kopeček u Olomouce.

Etapy v poutní trase
Poznejte i další etapy.

Opava - Olomouc
Opava
Olomouc, Svatý Kopeček
Olomouc - Brno
Olomouc - Svatý kopeček
Brno
Brno - Mikulov
Brno, Rašínova
Mikulov, Svatý kopeček

Poutní trasa

Svatojakubské poutní cesty tvoří celoevropskou síť pěších tras, které směřují do španělského Santiaga de Compostela ke hrobu sv. Jakuba. Česká republika je protkána několika trasami Svatojakubských cest. Etapa je součástí moravské Svatojakubské poutní trasy, která navazuje na polskou trasu, vede přes Opavu, Olomouc, Brno a Mikulov, a pokračuje na území Rakouska.

Zveme Vás!
Nejbližší místa