Svatojakubská poutní cesta - Weinviertel
Großrußbach – Stockerau zpět

Čtvrtý den pouti půjdete z Großrußbachu do Stockerau. Trasa dlouhá 25,7 km vede přes Harmannsdorf, Michelberg u Niederhollabrunnu a Leitzersdorf.
Čtvrtá etapa poutní cesty začíná v Großrußbachu. Zde - v polovině celkové vzdálenosti - jste na prahu romantického údolí Kreuttal. Ve trojlodním farním kostele z 15. století můžete, stejně jako ve všech ostatních kostelech po cestě, opatřit razítko do poutního pasu.
Cesta na Michelberg
Cesta vás zavede do Weinsteigu, kde vás těsně před začátkem obce zve k zastavení krásné odpočívadlo se sochou Jakuba. Pak budete putovat do Karnabrunnu. Ve vinařství Scheit mají speciální svatojakubské víno, které byste si neměli nechat ujít. Karnabrunn také zaujme kostelem Nejsvětější Trojice – prohlíka kostela, kde začalo poutnictví ve Weinviertelu, se v každém případě vyplatí! Pokračujte směrem na Niederhollabrunn, kde odbočíte na konci lesa směrem na Michelberg. V Niederhollabrunnu se můžete posilnit v pekárně Labschütz s Pilgerweckerl, kde se peče speciální svatojakubské pečivo. Pokračujte přes Rohrwald. Stinné stromy lesa jsou opravdovou relaxací, zejména v horkých letních dnech, bažinatá místa vyžadují v závislosti na ročním období a aktuálním počasí voděodolnou obuv. Následuje Michelberg - pohled, který se otevírá před vašimi zraky, umožňuje zapomenout na veškerou námahu a zve vás k lenošení. Zde můžete načerpat novou sílu pro cestu vpřed.
Kostel sv. Jakuba v Leitzersdorfu
S novou energií putujte přes Waschberg, který leží uprostřed chráněné oblasti Natura 2000 "Weinviertler Klippenzone", do Leitzersdorfu. Působivá flóra a fauna se vzácnými druhy orchidejí zdobí cestu a fascinuje oko poutníka. Po příchodu do Leitzersdorfu jděte ke kostelu sv. Jakuba, který je po Falkensteinu, druhým kostelem Svatojakubské cesty Weinviertel zasvěceným sv. Jakubovi. Poté putujte do cílového místa čtvrté etapy - Stockerau.
Po čtvrtém dni poutě jste již zdolali více než polovinu celkové cesty. V centru města Stockerau je mnoho příležitostí, jak zakončit den příjemným a uvolňujícím způsobem. Užijte si spánek v některém z penzionů v Stockerau a připravte se na zahájení pátého poutního dne.

Etapy v poutní trase

Kirchberg am Wagram
Krems an der Donau

Poutní trasa

Svatojakubská poutní cesta Jakobsweg Weinviertel dlouhá 153 km vede z obce Drasenhofen do Kremže. Cesta byla otevřena v roce 2010 a je součástí mezinárodního poutnického hnutí.
Poutní trasa vede z Drasenhofenu do vinařského města Poysdorf. Nejvyšším místem je pahorek Buschberg – nejvyšší vrchol Weinviertelu. Cesta nabízí nádherný pohled na horu Michelberg a výhled na úrodnou vinařskou krajinu si můžete vychutnat v areálu vinotéky v Kirchbergu. Blízkost obce Krems přináší první pocity štěstí, protože první část trasy je po šestidenním putování zdolána. Zde je také napojení na Svatojakubskou cestu Göttweig-Melk.