Svatojakubská poutní cesta - Weinviertel
Asparn/Zaya – Großrußbach zpět

Třetí etapa vás zavede z ovce Asparn an der Zaya do Grossrußbachu. Na 25 km dlouhé trase projdete kolem nejvyššího bodu Weinviertelu, Buschbergu a poznáte přírodní park Leiser Berge a fascinující krajinu Weinviertelu stranou od známých vinic.
Výchozím bodem třetí etapy je Asparn an der Zaya. Toto místo bylo původně osídleno řádem mitoritů, který odkazuje k sv. Františku z Assisi a zdá se, že přímo určené pro poutníky. S naplněnými lahvemi začněte poutní den.
Buschberg – nejvyšší pahorek Weinviertelu
Svatojakubská cesta vás zavede z městečka Aspern do kopci obklopených oblastí. Vydáte se vrchol Buschberg. Zde se dostanete na nejvyšší bod Weinviertelu ve výšce 492 metrů. Pokud budete sledovat značenou trasu, dostanete se k Buschberghütte, nejníže položené chatě Alpského klubu v Rakousku. Při jasném počasí si můžete vychutnat nádherný výhled na Weinviertel. Zde se můžete ohlédnout na již dokončenou část cesty Sv. Jakuba, ale můžete se také podívat trasu, která ještě leží před vámi. Užijte si nádherné panorama a nadechněte se ve Weinviertelu!
Přes Ernstbrunn do Großrußbachu
Pokračujte k poutnímu kostelu Maria Oberleis. Až tam budete, můžete vylézt na rozhlednu na Oberleiserbergu a vychutnat si nádherný výhled na Weinviertel. Za jasného dne můžete vidět Karpaty, Rax, Schneeberg a Pálavu v sousední České republice. Přes Steinbach se dostanete do Ernstbrunnu. Zde se nachází dvě místa, které byste si neměli nechat ujít - obora Ernstbrunn a centrum pro výzkum vlků. Z Ernstbrunnu trasa pokračuje přes obce Gebmanns a Hipples až před bránu romantického Kreuttského údolí do Großrußbachu, cíle třetí etapy.
Zámek Großrußbach nabízí po tomto vyčerpávajícím dni nejlepší způsob, jak se zotavit, ohlédnout se za již zdolanou cestou a připravit se na nadcházející trasu. S jasnou hlavou můžete následující den zvládnout čtvrtou etapu.

Etapy v poutní trase

Kirchberg am Wagram
Krems an der Donau

Poutní trasa

Svatojakubská poutní cesta Jakobsweg Weinviertel dlouhá 153 km vede z obce Drasenhofen do Kremže. Cesta byla otevřena v roce 2010 a je součástí mezinárodního poutnického hnutí.
Poutní trasa vede z Drasenhofenu do vinařského města Poysdorf. Nejvyšším místem je pahorek Buschberg – nejvyšší vrchol Weinviertelu. Cesta nabízí nádherný pohled na horu Michelberg a výhled na úrodnou vinařskou krajinu si můžete vychutnat v areálu vinotéky v Kirchbergu. Blízkost obce Krems přináší první pocity štěstí, protože první část trasy je po šestidenním putování zdolána. Zde je také napojení na Svatojakubskou cestu Göttweig-Melk.