Brno-Komín, kostel sv. Vavřince zpět

Komínský kostel nechala vystavět na vlastní náklady královna Eliška Rejčka, která zakládala klášter na Starém Brně a farní práva převedla do Komína. Zakládací listina z 22. dubna 1324 říká, že komínští obyvatelé chtěli vlastního kněze také kvůli případům úmrtí nemocných předtím, než k nim se svátostmi dorazil kněz ze Starého Brna. Legenda mluví o třech praporcích shozených královnou Eliškou ze Špilberku do větru. Jeden z nich zapadl do Komína a právě tam tedy dala královna postavit kostel. Na začátku 20. století kostel svou kapacitou nestačil a byl tedy v roce 1913 rozšířen od severu k jihu do současné velikosti.

neděle 14.00–15.00