Radostín nad Oslavou, kostel sv. Bartoloměje zpět

Římskokatolický farní kostel svatého Bartoloměje je sakrální stavba v Radostíně nad Oslavou. Jedná se o farní kostel radostínské farnosti, který je chráněn jako kulturní památka České republiky.
Kostel je jednolodní obdélná stavba se zúženým, pravoúhle zakončeným presbytářem. Štít kostela je převýšen malou věžičkou. Kostel stojí zhruba uprostřed hřbitova ve tvaru nepravidelného oválu. Z ohradní zdi za presbytářem vystupuje obdélná někdejší kostnice, pozdější farní knihovna. Od návsi se do areálu vstupuje průchodem ve vysoké, samostatně sloužící věži, která původně měla také fortifikační funkci a která slouží jako zvonice.
Zdroj: Wikipedie

celoročně: 7.00–18.00